Ziuzia i coś niezwykłego

Przedstawiam Wam dzisiaj Ziuzię. 
Ziuzia to całkiem zwykła dziewczynka, która - jak każde dziecko - ma w sobie pewną dozę niezwykłości. Ziuzia ma jedno oko szare, a drugie zielone. I masę pomysłów, które pochodzą z... pępka - bo przecież pępek musi do czegoś służyć. Ziuzia ma również całkiem normalną rodzinę - Muchę (to mama), Puszka (to tata) i Kikę (to starsza siostra, której Ziuzia zazdrości i często dokucza - bo to przecież obowiązek młodszej siostry).

Nasza bohaterka ma mnóstwo wspaniałych przygód wywodzących się z jej nieprzeciętnych zdolności. Bo wiecie, Ziuzia potrafi się na przykład obudzić niewidzialna, albo rozmawiać z duchem z szafy, umie czarować i odgrywać horrory. Ale oprócz tego wszystkiego Ziuzi przytrafia się coś niezwykłego - okazuje się, że zostanie starszą siostrą. Jest to dla niej ogromne wyzwanie, bo nie tylko musi sobie poradzić teraz z rolą młodszej siostry (czyli np. papugować starszą, robić jej na złość, albo wchodzić do łóżka i puszczać bąki), ale musi też wejść w rolę tej starszej (spać w niedzielę do 12, nosić stanik i wrzeszczeć na młodsze rodzeństwo). Bycie środkową siostrą wcale nie jest takie łatwe jak by się mogło z pozoru wydawać.
Na uwagę zasługują tu także rodzice Ziuzi. Stanowczy, acz kochający, będący z dzieckiem i dla dziecka w stu procentach, towarzyszący w tych nawet najbardziej szalonych zabawach.

Sama książka jest podzielona na 16 krótkich rozdziałów, z których każdy opowiada o innej przygodzie zachowując przy tym spójną całość. Podział na rozdziały jest zdecydowanie pomocny przy mniejszych dzieciach, które raczej nie wytrzymają czytania książki w całości przez jeden, dwa wieczory. Za to starsze dzieciaki z pewnością pokochają Ziuzię od pierwszego czytania i będą prosić o więcej.


Autor: Malina Prześluga
Ilustracje: Robert Romanowicz


ETYKIETY: , , ,

Zobacz też:

1 komentarze

  1. Już nie mogę doczekać się czytania bajeczek mojemu dzieciaczkowi :)

    OdpowiedzUsuń

Zajrzyj do Life and Chill