Rok w lesie


"Rok w lesie" to niezwykła książeczka edykacyjna - mała (choć rozmiarem duża) encyklopedia zwierząt i zmieniającej się w ciągu roku przyrody.
Tu spotkacie niedźwiedzia, żubra, wydrę, czy dzika, słowem - leśne zwierzęta. Zajrzycie też pod ziemię do domów dżdżownicy, mrówek i biedronek. Dowiecie się kto zasypia na zimę, kto nie śpi w nocy, kto się z kim lubi, a kto z kim nie. Dowiecie się gdzie mieszkają zwierzęta i co jedzą.
"Rok w lesie" to książka do czytania na wiele sposobów. Z niej dowiadujemy się jak wyglądają pory roku, jak może wyglądać jedno miejsce przez wszystkie miesiące w roku i jak zachowują się wtedy zwierzęta. Na każdej stronie - czyli każdego miesiąca dzieje się coś innego. I tu nasza wyobraźnia ma wielkie pole do popisu. Możemy opowiedzieć o każdym miesiącu z osobna, możemy zrobić z tego wielkie opowiadanie o całym roku, albo o jednym konkretnym zwierzątku.
Każda strona to wspaniała okazja do ćwiczenia spostrzegawczości, bo to nie takie proste znaleźć ukrytego w zaspie rysia, czy przykrytego liściami jeża.

Rok w lesie to propozycja zarówno dla małych dzieci, które znajdą świetną zabawę w przeglądaniu obrazków i słuchaniu maminych opowieści o lesie, oraz dla tych starszych, które same będą już opowiadać i poznawać zwyczaje zwierząt.


Emilia Dziubak


ETYKIETY: , , ,

Zobacz też:

1 komentarze

  1. Jestem mamą 2,5 letniej Helenki i od tygodnia posiadamy tę pozycję — jest rewelacyjna! Po dwóch dniach obcowania z książką — wzięła magiczną różdżkę i... zamieniła mnie w ŁASICE ;)

    OdpowiedzUsuń

Zajrzyj do Life and Chill