Zęboszczotki


Ponad rok temu opublikowałam na blogu post o tym jak zachęcić dziecko do mycia ząbków. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ważna rzecz, choć często zaniedbywana. Dzisiaj do tej listy mogłabym dopisać jeszcze jeden punkt - właśnie książkę "Zęboszczotki". 
Mam nadzieję, że nie rozczaruje Was fakt, że właściwie w książce brak jakiegoś dłuższego tekstu, fabuły, a więc nie jest to książka- podręcznik na temat mycia zębów.
Książka pełna jest szczotek - niezwykłych szczotek! Zaczyna się całkiem niewinnie od poznania zwykłej zęboszczotki. Następnie widzimy czym się różni szczotka dla kobiety i dla mężczyzny, dla dorosłego i dla dziecka. Dowiadujemy się jakich szczotek "używają" zwierzęta, ludzie różnych zawodów, posiadający różne hobby a nawet ludzie niewidzialni! Znajdziemy tu więc płonącą szczotkę dla strażaka, szczotkę-kaloryfer dla montera kaloryferów, zębatą szczotkę dentysty, czy szczotkę dla muchy - zgadnijcie, jak wygląda (największy ubaw z całej książki!)

Książka jest takim kilka w jednym - opowiada o szczotkach, zachęca do mycia zębów, opowiada o ludziach, zwierzętach, owadach i ich zwyczajach, zachęca do wspólnej zabawy w zgadywanie "czyja to szczotka". A to wszystko za pomocą obrazków.

Autor: Pittau & Gervais


ETYKIETY: , , ,

Zobacz też:

0 komentarze

Zajrzyj do Life and Chill